نسیم تلکام برای دو سال دیگر دانش بنیان تولیدی شد

دانش بنیان نسیم تلکام

با تاییدیه‌ی کارگروه ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان، نسیم تلکام برای دو سال دیگر بعنوان «دانش‌بنیان تولیدی» تایید شد. پیش از این نسیم تلکام به مدت دو سال گواهی «دانش‌بنیان نوپا» را دارا بود. شرکت های دانش بنیان با رشد مناسب فنی و اقتصادی به دانش بنیان تولیدی تبدیل می شوند.

«دانش‌بنیان» از نگاه این کارگروه به شرکت، موسسه خصوصی یا تعاونی گفته می‌شود که به‌منظور هم‌افزایی علم و ثروت، توسعه اقتصاد دانش‌محور، تحقق اهداف علمی و اقتصادی (شامل گسترش و کاربرد اختراع و نوآوری) و تجاری‌سازی نتایج تحقیق و توسعه (شامل طراحی و تولید کالاها و خدمات) در حوزه‌ی فناوری‌های برتر و با ارزش افزوده‌ی فراوان فعالیت دارند.

برای دریافت این گواهی، سطح فناوری کالاها و خدمات باید در حوزه فناوری‌‌های بالا یا متوسط به بالا باشند به این معنا که دانش فنی طراحی و ساخت نمونه‌ی آزمایشگاهی یا دانش فنی فرآیند تولید محصول به‌دلیل پیچیدگی فنی، به‌سختی قابل کپی‌برداری بوده و کسب آن از موانع اصلی ورود شرکت‌های دیگر به بازار باشد. نیازمند تحقیق و توسعه درخور توجه، توسط تیم فنی خبره برای کسب آن باشد. منجر به ایجاد خواص یا کارکردهای پیچیده‌ای در محصول، شده باشد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.