گزارشی از مهاجرت کسب و کارهای کوچک به سوی ویپ

گزارشی از مهاجرت کسب و کارهای کوچک به سوی ویپ

بر اساس گزارش اخیر شرکت نرم افزاری Software Advice علیرغم وابستگی زیاد شرکت های کوچک به تلفن همراه و سانترال، مهاجرت آنها به سمت راهکارهای VoIP قابل توجه است.

در این گزارش که 350 شرکت کوچک (با گردش مالی سالیانه کمتر از 120 میلیون یورو) را بین سالهای 2013 تا 2014 مطالعه کرده است، تلاش شده است دلیل و انگیزه اصلی شرکت ها برای تغییر جهت به سمت راهکارهای VoIP بررسی شود.

بیش از نیمی از خریداران بالقوه اولین بار بود که در زمینه VoIP سرمایه گذاری میکردند، بیشتر نگرانی مشتریان در رابطه با میزان پایداری و قابل اطمینان بودن سیستم ویپ بود، هیچکدام از مشتریان به نرم افزارهای از پیش نوشته شده علاقه ای نداشتند، در حالیکه تعداد زیادی یک راهکار ویپ متناسب با تجارت خود را می خواستند.

مهاجرت از سیستم سانترال سنتی و ارتباطات شبکه تلفن همراه

تحقیقات نشان می دهد که هنوز 31% شرکت ها از ویپ استفاده نمی کنند و از همین تعداد حدود 13% هم به طور کامل از تلفن های موبایل خود برای ارتباطات تجاری استفاده می کنند، بیش از نیمی از خریداران(57%) اظهار داشته اند که برای اولین بار قصد دارند از سیستم ویپ استفاده کنند.

خریداران دو ویژگی پایداری و افزایش ظرفیت را در کنار هم میخواهند.

17% از شرکت های مورد تحقیق از عدم پایداری سیستم تلفن قبلی خود شکایت داشته اند: مشکلات ارتباطی و تماس های از دست رفته اغلب برای خریداران مورد تحقیق مشکل به وجود آورده است؛ در حالیکه برخی دیگر از خریداران (15%) سیستم ویپ اظهار داشته اند دلیل انتخابشان بزرگ شدن شرکت و یا اقزایش تقاضا و محصولاتشان است و سیستم ویپ قابلیت افزایش ظرفیت را به راحتی برای آنها مهیا میکند.

در جدول زیر انگیزه های اصلی خریداران نرم افزار ویپ را مشاهده میکنیم.

ده دلیل برای انتخاب نرم افزار ویپ

علاوه بر اینکه قیمت تمام شده یک فاکتور بسیار مهم به شمار می رود، افزایش قابلیت و بهره وری نیز فاکتور بسیار مهمی برای مشتریان است، در واقع میتوان گفت که این موضوع یکی از مهم ترین انگیزه های افراد برای مهاجرت به ویپ است.

گاهی خریداران شکایت میکنند که اطلاعی از قابلیت های سیستم هایشان نداشته اند و شمار زیادی نیزبه دشواری کار کردن با قابلیت های جدید اشاره دارند.

در نوشتاری مشابه، پشتیبانی به عنوان یک معضل بزرگ برای تعداد زیادی از مشتریان مطرح شده است، به عنوان مثال شکایت یکی از خریداران از این بود که هربار که قرار است تغییری روی سیستم اعمال کند نیاز دارد تا از فردی کمک بگیرد.

بهبود کیفیت تماس ها بر خلاف تصور کارشناسان مخابرات، فاکتور خیلی مهمی به شمار نیامده است و تنها تعداد کمی از خریداران مشکلات مربوط به کیفیت تماس را مطرح کرده اند، این مطالعات نشان میدهد این تعداد حدود 10 درصد است.

شرکت های کوچک، طرفداران بزرگ شبکه های ابری

اهمیت پایداری و قابل اطمینان بودن سیستم ها در کنار پشتیباتی که در این مطالعه اخیر ثابت شده است، با علاقه زیاد خریداران به راهکارهای ابری یا مجازی بر پایه اینترنت، ارتباط کاملا مشهودی دارد.

هیچکدام از صاحبان کسب و کارهای کوچک که مورد مصاحبه قرار گرفته بودند، تمایلی به راه اندازی سیستم مرکز تماس کامل در مجموعه خود نداشتند، 77 درصد از پاسخ دهندگان درخواست یک راه کار مجازی و 23 درصد نیز در تصمیم گیری مردد بودند.

این یافته ها بیان میدارد که بسیاری از کسب و کارهای کوچک نیروی IT برای نگهداری سیستم مرکز تماس را ندارند.

مشتریان دراین وضعیت ترجیح میدهند یک راهکار مبتنی بر اینترنت را داشنه باشند تا بتوانند فقط با یک مرورگر دسترسی های مختلف مانند مدیر عامل یا کارشناس را داشته باشند.

تقریبا همه ی خریدارانی که مورد بررسی قرار گرفته بودند، به دنبال امکانات سیستم PBX در شبکه تلفنی خود بودند و افرادی هم که این نیاز را مستقیما بیان نکرده بودند بدون آنکه نام محصول مورد نظرشان را بدانند همان امکانات PBX را درخواست میکردند چراکه این محصول زیرساخت تمام شبکه های تلفنی تجاری است.

پس از گذر از نیازهای اولیه ای مانند تعداد داخلی ها و خط ها، یک منشی تلفنی هوشمند بیشترین درخواست بین خریداران را داشته است و محبوبیت منشی هوشمند به دلیل مدیریت تماس ها در شرکت های بزرگ تا یک کسب و کار کوچک مثل یک گلفروشی محلی است.

به عنوان مثال یکی از خریداران با هدف اینکه شرکتش بزرگ تر از آنچه که واقعا هست به نظر برسد، درخواست منشی هوشمند را داشت.

نتیجه گیری

اطلاعات به دست آمده نشان میدهد که کسب و کارهای کوچک در حال مهاجرت به سمت راهکارهای ویپ هستند، اگرچه هنوز تعداد زیادی از آنها هنوز به تلفن های ثابت و همراه اقبال بیشتری دارند بعلاوه این خریداران جدید همان اندازه که پایداری سیستم ویپ توجه دارند.

به مقیاس پذیری این راهکار جدید نیز توجه دارند و آن تعداد خریداران اندکی که در زمینه آی تی تجربه دارند، به مسایل فنی و پایدار و کارآمدی به یک اندازه توجه دارند. به طور کلی کسب و کارهای کوچک به طور فزاینده ای به ارتباطات یکپارچه متمایل می شوند و خواهان استفاده از امکانایی نظیر جابجایی بدون دغدغه محل کار، دورکاری و پیام صوتی دارند که همگی امکاناتی است که ویپ در اختیار این شرکت ها میگذارد.

این مطلب در مجله علمی تخصصی نسیم ارتباط شماره اول توسط آناهیتا طاهری نگارش و به چاپ رسیده است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.